Ślubowanie nowych funkcjonariuszy.

Nowych funkcjonariuszy do Policji w Lublinie przyjęto w uroczystej ceremonii, podczas której złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe. W sumie do formacji dołączyło 31 adeptów, którzy teraz rozpoczną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.

Uroczystość ślubowania odbyła się w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Nowi policjanci rozpoczęli ceremonię od wypowiedzenia roty ślubowania. Ich słowa zostały przyjęte przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, nadinspektora Artura Bieleckiego. W ramach powitania nowi funkcjonariusze otrzymali również legitymacje służbowe z rąk komendanta.

Przyjęcie do Policji wymagało od rekrutów przejścia przez kilka etapów, które obejmowały test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci mogli zdobyć za posiadanie dodatkowych kwalifikacji. Wśród nowo przyjętych policjantów znajduje się osiem kobiet i dwadzieścia trzech mężczyzn. Pięć osób posiada tytuł ratownika, a cztery mają certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów i szkoleń z zakresu informatyki. Jedna osoba udokumentowała posiadanie patentu do prowadzenia jachtów motorowych.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego, młodzi policjanci rozpoczną codzienną służbę, wypełniając słowa złożonej roty ślubowania i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Zasilą oni szeregi komend w różnych miejscowościach, takich jak Lublin, Biała Podlaska, Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Janów Lubelski, Kraśnik, Lubartów, Łuków, Opole Lubelskie, Puławy, Radzyń Podlaski, Świdnik oraz Tomaszów Lubelski.

Warto zaznaczyć, że kolejne przyjęcia do Policji odbędą się w lipcu, sierpniu, październiku oraz grudniu. Osoby zainteresowane dołączeniem do formacji mogą uzyskać informacje na temat procedury rekrutacyjnej, warunków oraz wymaganych dokumentów w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Źródło: https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/134261,Nowi-funkcjonariusze-w-szeregach-lubelskiej-policji.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.