Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2023

Tłumy ludzi na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej 5 – 6 Maja 2023 roku z okazji Juwenaliów. Kultowa impreza wraca po dłuższej przerwie przyciągając szerokie grono fanów muzyki.

Juwenalia to święto studentów, które w Polsce jest jedną z najważniejszych imprez w roku akademickim. W tym roku, po przerwie, Juwenalia wróciły do Lublina i odbyły się na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Impreza przyciągnęła tłumy ludzi, którzy wzięli udział w koncertach, wydarzeniach towarzyszących i rozpoczynającym korowodzie studentów w tematyce lat 80′.

Przebieg Juwenaliów Politechniki Lubelskiej

Podczas dwudniowej imprezy, na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej muzyki, takie jak TRIBBS, Kubańczyk, ReTo, Guzior, O.S.T.R, Kabe x Miszel, Gibbs oraz na zwieńczenie całych Juwenaliów Zespół Bajm.

Juwenalia to jednak nie tylko koncerty. Impreza rozpoczęła się symbolicznym przekazaniem kluczy do miasta i barwnym korowodem, który ruszył na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Odbyło się również wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak Przegląd Kapel Studenckich, Igrzyska Piwne, Turniej Piłki Nożnej na Orliku Politechniki Lubelskiej, Amerykańska Domówka w Klubie Studenckim „Kazik” czy Wielkie Grillowanie na „Kwadracie”. Imprezy te miały na celu odpowiednie wejście w klimat Juwenaliów.

Dzień #1 – Piątek 05 Maja 2023

  1. Przekazanie kluczy do miasta i korowód Studencki
  2. TRIBBS
  3. KUBAŃCZYK
  4. RETO
  5. GUZIOR

Dzień #2 – Sobota 06 Maja 2023

  1. Koncert zespołu, który zajął 1 miejsce podczas Przeglądu Kapel Studenckich
  2. Kabe x Miszel
  3. O.S.T.R
  4. GIBBS
  5. Bajm

Drugiego dnia imprezy, mimo niesprzyjającego deszczu, na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej pojawiło się nadal wiele osób, które bawiły się i korzystały z oferty koncertów.

Juwenalia w Lublinie cieszyły się dużym zainteresowaniem i były świetną okazją dla studentów do oderwania się od codzienności i wspaniałej zabawy. Organizatorzy zapowiadają, że impreza powróci również w kolejnych latach.

Źródło zdjęcia głównego: fot. Tomasz Maślona/Studencka Agencja Fotograficzna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.