Od założenia konta i umieszczenia pierwszego materiału video na portalu TikTok lubelskiej policji minęło już kilka miesięcy – profil od tego czasu zdobył już blisko 70 000 obserwujących i ponad pół miliona polubień! Jak Lubelska Policja dociera do użytkowników i wspiera edukację na temat bezpieczeństwa i zachowań?

Dużą częścią społeczności TikToka są młodzi ludzie

W dzisiejszych czasach, dużą popularnością cieszą się platformy takie jak Instagram, Facebook czy YouTube i TikTok. To właśnie tam, duża część z młodych użytkowników spędza największą liczbę czasu. Jak pokazuje raport firmy Open Mobi z 2021 roku 40% użytkowników to ludzie w wieku od 18 do 24 roku życia. Sama aplikacja umożliwia rejestrację już od 13 roku życia.

Dotarcie do najmłodszych jest możliwe, właśnie poprzez platformę TikTok, która jest jedną z najbardziej popularnych, a format video, który się tam ukazuje, jest bardzo skrajny – od filmików z domowymi zwierzakami, po materiały reklamowe wielkich marek. I to właśnie ta platforma, jest możliwością dotarcia do użytkowników przedstawiając im w bardzo przyjemnej formie to, co najważniejsze: czyli jakie mają prawa, co wolno robić zgodnie z prawem, a co jest jemu wbrew. Wykorzystała to Lubelska Policja, zakładając konto i publikując swoje pierwsze materiały.

Co Lubelska Policja robi na platformie takiej jak TikTok?

Przede wszystkim uświadamia. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, aby na każdym kroku edukować i uświadamiać ludzi o tym co najważniejsze, czyli tak na prawdę o bezpieczeństwie. Profil na TikToku Lubelskiej policji publikuje materiały takie jak ten, o popularnych hulajnogach. Spotkaliśmy się wielokrotnie z wypadkami i nieostrożnością ich użytkowników. Wiele z osób, zastanawiało się też, jak się nią poruszać w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

@policjalubelska ⚠️Czego nie robimy na hulajnodze⚠️opowiada asp. Renata Szpakowska #pomagamyichronimy @polskapolicja ♬ dźwięk oryginalny – policjalubelska

Materiał, zdobył (w dniu publikacji artykułu) blisko milion wyświetleń i był wielokrotnie udostępniany. Na pewno, rozwiał też wiele wątpliwości.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu TikTok Lubelskiej Policji

Wspieramy szczytne idee oraz dobre pomysły, zatem odsyłamy Was czytelnicy do profilu na TikToku lubelskiego garnizonu Policji o dużą dawkę merytorycznej wiedzy popartej szeroką wiedzą ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa.

@policjalubelska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.