W tym tygodniu doszło do zdarzenia na skrzyżowaniu w miejscowości Pałecznica – Kolonia. Został potrącony rowerzysta przez 25-letnią kierującą samochodem marki peugeot wyjeżdżając ze stacji paliw. Policja apeluje o szczególną rozwagę w przypadku motocykli, rowerzystów oraz pieszych.

Jak informuje lubartow.policja.gov.pl:

Do tego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16:00 w Pałecznicy- Kolonii. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 25-letnia kierująca peugeotem wyjeżdżając z pobliskiej stacji paliw i zbliżając się do oznakowanego skrzyżowania, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał drogą dla rowerów w kierunku Niedźwiady. 67-letni cyklista został uderzony w bok roweru, a po zderzeniu został przewieziony do szpitala. Zarówno kierująca peugeota jak i kierujący roweru byli trzeźwi. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi lubartowska komenda.

Policja apeluje o szczególną rozwagę na drodze, ze względu na okres wakacyjny i wzmożony ruch uczestników ruchu drogowego, wyszczególniając rowerzystów, motocyklistów i pieszych. Policja apeluje aby zwracać uwagę na oznakowanie, a także panujące warunki drogowe, które mogą się zmieniać.

Źródło: https://lubartow.policja.gov.pl/llb/informacje/aktualnosci/126984,Wypadek-z-udzialem-rowerzysty.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.