Jesień i zima to bez wątpienia najcięższy okres dla wszystkich właścicieli samochodów. Częste opady atmosferyczne i dynamiczne zmiany temperatur utrudniają mycie oraz pielęgnacje pojazdu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że warto zaniedbać auto na czas jesienno-zimowy. Może odbić się to negatywnie na jego stanie wizualnym – co przełoży się również na użytkowanie i funkcjonalności. Sprawdź, jak profesjonalny Auto Detailing pomoże Ci zabezpieczyć wnętrze, podwozie i karoserię – zwłaszcza że w Lublinie i innych większych miejscowościach w okolicy spotkasz wybitnych specjalistów z wiedzą i doświadczeniem.

Jak Auto Detailing pomoże Ci chronić samochód na sezon jesień/zima i z jakich usług korzystać?

Lakier auta każdego dnia poddawany jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, które mogą powodować osłabienie jego struktury. Przez to lakier zaczyna szybko tracić swój blask, pojazd przestaje prezentować się w sposób zadowalający i mogą pojawić się ogniska korozji.

Specjaliści odpowiedzialni za Auto SPA podczas profesjonalnego mycia, wykorzystują specjalną chemię i profesjonalne narzędzia, dzięki którym pozbywają się tych zabrudzeń w sposób efektywny. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to środki do nabycia w standardowych sklepach, gdyż ich siła jest zbyt duża, by korzystać z nich na co dzień bez wiedzy i umiejętności. Nieumiejętna praca może powodować uszkodzenia lakieru. Lepiej więc zdać się na ekspertów, dla których Auto Detailing nie ma tajemnic.

Po zakończeniu procesu wstępnego (pozbyciu się wszystkich zabrudzeń), najwyższy czas na polerowanie samochodu – co przywróci mu jego blask i wyrównuje niedoskonałości. Po takim przygotowaniu najwyższa pora na nakładanie wosku. Dzięki niemu powstaje warstwa ochronna, która zabezpiecza karoserię przed korozją i zabrudzeniami – co zauważyć można po pierwszym myciu, gdy kurz, błoto lub owady będą o wiele łatwiej i szybciej znikać z powierzchni lakieru.

Zalecamy też korzystanie z takich rozwiązań, jak powłoka ceramiczna. Jest ona dużo trwalsza od standardowego wosku i dodatkowo chroni lakier samochodu przed drobnymi uszkodzeniami. Sprawdź, jak wygląda oferta Auto Detailingowa i w razie pytań skontaktuj się z zespołem kompetentnych fachowców. W Lublinie i okolicach bez trudu znajdziesz ekipę, która nie tylko zrealizuje usługi auto SPA jesień/zima, ale i chętnie podzielą się wiedzą.

Czy Auto Detailing jest konieczny? Zrób to sam!

Jak zatem samodzielnie zadbać o samochód? Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, doświadczeń i narzędzi, lepiej nie ryzykować. Staraj się zatem utrzymać samochód w czystości – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Studio pielęgnacji aut to przecież nie jedyne miejsce, w którym możesz pozbyć się brudu. Posiadając odpowiednio nałożoną powłokę ochronną, proces mycia samochodu będzie o wiele prostszy, szybszy i mniej ryzykowny dla lakieru. Możesz wtedy korzystać z usług standardowych myjni ręcznych bez obaw o to, że struktura lakieru zostanie naruszona ze względu na niesprzyjające warunki i brud. Odkurzaj też regularnie wnętrze, wycieraj tapicerkę przy pomocy specjalnie dobranych preparatów i wymień welurowe dywaniki na gumowe, by śnieg lub błoto nanoszone na podeszwach butów nie wnikało w dywan.

Auto Detailing – Lublin i okolice

Interesuje Cię profesjonalny Auto Detailing? Lublin i najbliższe okolice miasta ma do zaoferowania wielu specjalistów, którzy pomogą Ci kompleksowo przygotować samochód na okres jesienno-zimowy. Skorzystaj z tego wsparcia, by cieszyć się nie tylko atrakcyjnym wyglądem pojazdu przez cały rok, ale i zapewnić mu ochronę przed brudem, który przyczyni się do przyspieszonego procesu niszczenia. Dzięki temu Twoje auto zyska na wartości i w razie chęci sprzedaży będzie posiadać dużo większą wartość rynkową.