W Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej odbył się dzień otwarty, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół średnich z klas policyjnych, mundurowych oraz o specjalności podstawy edukacji wojskowej. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie młodym ludziom, jak wygląda praca w Policji oraz przybliżenie im zasad rekrutacji.

Wśród gości znaleźli się uczniowie klasy policyjnej ze Zespołu Szkół imienia Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, klasy mundurowej ze Zespołu Szkół Numer 2 imienia Simona Bolivara w Milejowie oraz klasy o specjalności podstawy edukacji wojskowej z Zespołu Szkół w Puchaczowie. Młodzi ludzie przybyli wraz z opiekunami, a ich przybycie zostało serdecznie przywitane przez mł. insp. Bogdana Stasiaka, Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej.

Podczas uroczystości, Pan Komendant przybliżył historię łęczyńskiej policji, prezentując bogate dziedzictwo i tradycje służby w tym regionie. Naczelnicy poszczególnych wydziałów dzielili się swoimi doświadczeniami związanych z pracą w policji oraz zachęcali młodzież do rozważenia kariery w tej instytucji. Przedstawiono również wymagania dotyczące rekrutacji i omówiono etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Jednym z istotnych elementów spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówienie zagrożeń występujących w internecie. Policjanci zwrócili uwagę na ostrożność podczas dokonywania transakcji handlowych na portalach aukcyjnych oraz podzielili się wskazówkami dotyczącymi ochrony prywatności w świecie cyfrowym.

Dzień otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej był pełen interesujących spotkań i prezentacji dla uczniów klas policyjnych, mundurowych i o specjalności podstawy edukacji wojskowej. Zwiedzanie komendy, prezentacje sprzętu oraz możliwość zobaczenia pracy technika kryminalistyki wzbudziły zainteresowanie młodych osób. Dzień otwarty okazał się doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta i zainspirował niektórych uczniów do rozważenia kariery w służbach mundurowych.

Źródło: leczna.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.