Podczas koszenia zboża w okresie żniw na terenie gminy Rejowiec Fabryczny doszło do wypadku z udziałem 40 letniego operatora kombajnu. Ręka mężczyzny została wciągnięta przez pasy napędowe. Operator z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policja apeluje o rozwagę podczas prac polowych.

Z opublikowanych przez Funkcjonariuszy informacji wynika, że do zdarzenia doszło 25.07.2022r wieczorem na polu uprawnym w rejonie gminy Rejowiec Fabryczny. Operator kombajnu zbożowego zatrzymał maszynę i prawdopodobnie nie wyłączając jej nachylił się do miejsca, gdzie znajdują się pasy napędowe. W tamtym momencie doszło do wciągnięcia jego ręki. Operator został przetransportowany z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala. Podczas przeprowadzonego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że operator był trzeźwy. Policja informuje, że szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są wciąż wyjaśniane.

Policja apeluje:

Apelujemy o ostrożność podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi, zmęczenie i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rutynowych i z pozoru prostych czynności może zakończyć się tragicznie.

Źródło: https://chelm.policja.gov.pl/lch/informacje/aktualnosci/127184,Wypadek-przy-zniwach.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.