Promocja tomiku wierszy Hanny Guz pt. „Sen o poezji”

Promocja tomiku wierszy Hanny Guz zatytułowanego „Sen o poezji” odbyła się 8 listopada w wypełnionej po brzegi sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

– Jest to już siódma pozycja wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, cyklu prowadzonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” działającego przy ROK – poinformował Robert Mazurek.

Inspiracją były wiersze czytane przez mamę.

Spotkanie z autorką miało formę wywiadu, który prowadziła Renata Sieromska. Jako wokalista uświetniający wydarzenie, wystąpił Marian Kwasowiec. Wprowadził on słuchaczy w poetycki nastrój wspaniałym wykonaniem swoich piosenek. Pani Hanna mówiła, że inspiracją dla niej były wiersze Konopnickiej, Tuwima,  Brzechwy, Lenartowicza czytane przez mamę przed snem. Sama jest wobec siebie krytyczna, a pierwszą recenzentka jej wierszy jest siostra. Tomik wierszy „Sen o poezji” został wzbogacony pastelami, które wykonała Urszula Pietras. Na zakończenie spotkania Aldona Sadowska, Mirosława Piasko oraz Dariusz Gałan, we własnej interpretacji, odczytali wiersze autorki.

Hanna Guz urodziła się 19 czerwca 1958 r. w Międzyrzecu Podlaskim. Jej rodzice byli rolnikami. Wraz z siostrą wychowała się w niezamożnej, ale bogatej uczuciowo i religijnej rodzinie. Rodzice już od wczesnego dzieciństwa zaszczepili w niej miłość do poezji. Ukończyła Szkołę Podstawową w Olszewnicy, a następnie Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim. Na krótko podjęła pracę w przedszkolu w Łukowie. Od 1982 r. wraz z mężem prowadziła działalność gospodarczą. W Radzyniu Podlaskim mieszka od 2010 r. i właśnie nasze miasto jest dla jej największą inspiracją w twórczości. To tutaj powstało najwięcej jej wierszy.

Partnerami tomiku oraz wieczoru promocyjnego tomiku Hanny Guz „Sen o poezji” byli: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim oraz hurtownia hydrauliczna WODMAR.

Materiał: Robert Mazurek / Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk ROK Radzyń Podlaski

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.