Potrącił pieszą na przejściu, stracił uprawnienia

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną niedzielę po południu w miejscowości Łomazy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 21-latek potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i przewieziona
została do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 18:00 na ul. Małobrzeskiej w miejscowości Łomazy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi, wykonując manewr
skrętu w lewo potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 71-letnią mieszkankę gm. Łomazy. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy.

W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Jesienna aura, mgły, opady deszczu, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Pamiętajmy również, że piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo, że w porę zostaniemy zauważeni.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.