„Tribute to Gary Moore”. Jack Moore zagrał na scenie ROK w hołdzie ojcu

31 października, przy komplecie publiczności, w Radzyńskim Ośrodku Kultury zagrał Jack Moore. Gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a podczas koncertu zaprezentował repertuar bliski temu, co robił jego ojciec. Artyście na scenie towarzyszył wokalista Szymon Pejski, a także Łukasz Gorczyca (bas), Tomasz Dominik (perkusja) i Kuba Szturm (gitara).

– Radzyński koncert Jacka Moore był pełen emocji, wspaniałych melodii i pięknych piosenek, a jednocześnie przybliżył wszystkim wspaniały dorobek Gary’ego Moore’a. Jack nie udawał ojca, tylko zaprezentował swój indywidualny styl. Jednak gdy zaczął grać „Still Got The Blues” przypominał wszystkim o tym, co budowało wielką blues-rockową historię – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Jack Moore jest niespełna 32-letnim, niezwykle utalentowanym gitarzystą. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim ojciec, Gary Moore – wokalista, multiinstrumentalista i wirtuoz gitary. Muzycy przez wiele lat występowali razem, grając koncerty na całym świecie. Jack Moore występował m.in. z Otisem Taylorem oraz z zespołami: Deep Purple i Thin Lizzy, z którym karierę zaczynał jego ojciec. Na co dzień współtworzy grupę Cassie Taylor, realizując jednocześnie liczne autorskie projekty muzyczne.

Materiał: Robert Mazurek / Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk ROK Radzyń Podlaski

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.