Podsumowanie Akcji Znicz na drogach powiatu

Zakończyła się akcja „Znicz 2019”. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy.

Każdego dnia drogi patrolowało kilkudziesięciu policjantów, którzy strzegli porządku przede wszystkim a rejonie cmentarzy i głównych dróg wylotowych z naszych miejscowości. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe. Na terenie powiatu bialskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w których jedna osoba odniosła obrażenia. Odnotowaliśmy też 15 kolizji drogowych.

Wszystkich Świętych to okres szczególny. To właśnie w tym czasie polskie drogi zapełniają się samochodami, wzmaga się ruch w miastach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla nas policjantów był to czas wytężonej służby.

Policyjne działania w ramach Akcji Znicz trwały od 31 października do 3 listopada br. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji, jak również służby kryminalnej. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe.

Policjantów nie zabrakło również na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu, szczególnie podczas wyjazdów na święta oraz powrotów. Mundurowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów, zwracali szczególną uwagę na to czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach oraz badali stan trzeźwości kierujących.

Należy zauważyć, że szczególnie w dniach 1 i 2 listopada główny nacisk służb ruchu drogowego położony był jednak nie na kontrole drogowe, a na zapewnienie płynności ruchu w rejonie cmentarzy, gdzie często policjanci ręcznie kierowali ruchem.

W czasie trwania akcji na drogach powiatu bialskiego doszło do jednego wypadku drogowego, gdzie obrażeń ciała doznała jedna osoba. Odnotowaliśmy również 15 kolizji drogowych. Niestety nie wszyscy kierujący zastosowali się do apelu o zachowanie trzeźwości za kierownicą, w trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymali również 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Materiał: podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.