Wpadł po analizie odcisków palców w bazie AFIS

Za kradzież pieniędzy  odpowie 64-latek bez stałego miejsca zamieszkania.  Łupem sprawcy padło ponad 3 tys. zł. Na jego udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty  w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywa karę pozbawienia wolności, za przestępstwa przeciwko mieniu. O dalszym losie 64-latka zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na początku września br. na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca wykorzystując uchylone okno i nieobecność pokrzywdzonej skradł pozostawione w domu pieniądze. Łupem „amatora cudzego mienia” padło ponad 3 tys. złotych. Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili dane mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu.

Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy tego zdarzenia było możliwe m.in. dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa zabezpieczył ślady linii papilarnych.  Po wprowadzeniu zabezpieczonych odbitek palców do systemu AFIS, okazało się, że należą one do 64-latka bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna zarzuty usłyszał w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz 64-latek odpowiadał będzie również za kradzież pieniędzy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

1 thought on “Wpadł po analizie odcisków palców w bazie AFIS

 1. Hello there,
  Do you consider your website promotion important and like to see remarkable results?
  Then, maybe you already discovered one of the easiest and proven ways
  to promote your website is by links. Search engines like to see links.
  My site http://www.markmidd.com is looking to promote worthy websites.

  Building links will help to guarantee an increase in your ranks so you can go here
  to add your site for promotion and we will add your relevant link:

  http://www.markmidd.com

  Best Regards,

  Mark

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.