Zaproszenie na spektakl „Wygrać siebie”

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza na spektakl pt. „Wygrać siebie”.

Przedstawienie odbędzie się 16 października 2019 r. (Sala Widowiskowa BCK im. Bogusława Kaczyńskiego, ul. Brzeska 41).
Rezerwacja i sprzedaż biletów w Punkcie Informacji Kulturalnej, Biała Podlaska, ul. Warszawska 11, tel. 83 341 6718, 887 300 555, bilety w cenie 10 zł, godziny spektaklu to: 10.00, 11.30.

Jak zmienić swoje nastawienie do życia, aby wszystko przestało iść opacznie.

Poniżanie, zastraszanie, wykluczenie wpływa na główną bohaterkę Zosię, utalentowana skrzypaczka i malarka powoli zatraca chęć do swoich zainteresowań. Zaczyna się izolować, zamykać w sobie. Ma wrażenie, że jest  gorsza od innych.  Z powodu złego traktowania przez rówieśników zaczyna popadać w depresję, czuje się odrzucona i niezrozumiana. Długotrwały stres wzmaga napięcie, z którym Zosia nie potrafi sobie poradzić. Zaczyna okaleczać swoje ciało, aby choć na chwilę poczuć ulgę.  Według niej to jedyny sposób, aby poradzić sobie z emocjami.  
Nikt oprócz Janka nie zauważa problemu, ponieważ Zosia na zewnątrz nie daje poznać jaki wewnątrz niej rozgrywa się dramat. Swój ból i emocje przykrywa uśmiechem, dlatego nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ta nastolatka może mieć problemy, które ją przytłaczają.
Problemy dziewczyny to zdecydowanie sytuacja w rodzinie gdzie notorycznie pojawia się alkohol oraz przemoc. Czy dziewczyna podejmie walkę o swoje życie pomimo wszystko a rodzice pod wpływem tragedii swego dziecka otrząsną się i zmienią swe życie. 
Wartości wychowawczo-profilaktyczne 
Bezpieczeństwo/ profilaktyka zachowań ryzykownych (problemowych)/: 
– postawy aprobujące abstynencję
– przemoc fizyczna oraz psychiczna
– alkoholizm 
– samookaleczenie jako lekarstwo na narastające napięcie
– depresja i wynikające z niej myśli samobójcze

Materiał: BCK Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.