Spotkanie policjantów ze słuchaczami bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Przedwczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej.

Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Seniorom przybliżono również funkcjonowanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkania z seniorami to kolejna, obok spotkań z młodzieżą, forma profilaktyki społecznej stosowana przez bialską Policję. W tym tygodniu na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej prelekcje wygłosili policjanci profilaktyki społecznej oraz dzielnicowy.

Na początku spotkania, w którym wzięło udział 30 osób, mundurowi poruszyli problematykę seniorów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli słuchaczom zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez pieszych i rowerzystów oraz przedstawili garść statystyk dotyczących zdarzeń drogowych z ich udziałem. Następnie udzielili kilku praktycznych wskazówek, jak uniknąć wypadków.

Dalsza część spotkania została poświęcona aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W krótkiej prezentacji multimedialnej policjanci przedstawili założenia i sposób działania tego narzędzia, zachęcając słuchaczy do aktywnego korzystania z niego.

Po wykładzie policjanci odpowiadali na cały szereg pytań i wątpliwości słuchaczy. Wszyscy ocenili, że spotkanie było potrzebne i warto organizować podobne w przyszłości.

Materiał: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.