Klub Seniora WRZOS zaprasza na Benefis Zofii Cholewińskiej

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego  w Białej Podlaskiej oraz Klub Seniora WRZOS z Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na Benefis Zofii Cholewińskiej, który odbędzie się 26 września 2019 r. o godz. 14.30 w Klubie Kultury PIAST przy ul. Spółdzielczej 4.  Wstęp wolny.

„Wrzos” jest najdłużej działającym klubem seniora w Białej Podlaskiej. Obecnie, w jego skład wchodzi blisko 80 emerytów. Opiekun klubu z Bialskiego Centrum Kultury przyznaje, że „Wrzos” to miejsce gdzie seniorzy czują się jak w domu.

Jest czas na zabawę, rozmowę i na bycie razem, a to szczególnie ważne w przypadku osób starszych. Nie ma sensu zamykać się w domu, bo starość jest piękna, ale trzeba to dostrzec – wyjaśnia Pietruczuk. W swojej siedzibie przy klubie kultury „Piast” seniorzy organizują cotygodniowe spotkania, wieczorki taneczne, prelekcje, występy, wycieczki. Co ciekawe, emeryci mają swój teatrzyk „To i Owo” oraz zespół wokalny „Chłopcy z Wrzosa”.

O tym, że klub seniora może okazać się sposobem na życie, przekonał się 74-letni Henryk Piotrowicz. –  Przez 30 lat byłem wdowcem. Syn przebywa w Anglii, córka we Włoszech. 12 lat temu postanowiłem przyłączyć się do „Wrzosa”, bo w domu zrobiło się zbyt pusto. Poznałem tu wielu przyjaciół… a także swoją drugą żonę – opowiada nam pan Henryk i poleca wszystkim emerytom czwartkowe spotkania w KK Piast. – Praca z seniorami uczy miłości do drugiego człowieka – dodaje opiekunka klubu.

Z okazji 40-lecia działalności „Wrzosowi” przyznano Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej – „za radość, spontaniczność, realizację szerokiego wachlarza międzypokoleniowej aktywności osób starszych, za działalność artystyczną, krajoznawczą profilaktyczną i integrację mieszkańców Białej Podlaskiej”.

Materiał: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.