„Plama” w Galerii „Oranżeria” ROK

13 września, w Galerii „Oranżeria” miała miejsce wystawa Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Tym razem swoje prace w Radzyńskim Ośrodku Kultury zaprezentowało aż 20. artystów.

Wernisaż poprowadził dyrektor ROK Robert Mazurek, w asyście opiekuna galerii – Arkadiusza Kulpy. Powitał on wszystkich zebranych, a w szczególności przybyłych członków „Plamy” – Beatę Smosarską, Celinę Walkiewicz, Agnieszkę Wróblewską i Marię Zuzańską. Ostatnia z wymienionych w imieniu Stowarzyszenia dziękowała za zaproszenie do Radzynia. – To dla nas zaszczyt móc zaprezentować tutaj swoje prace. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie – mówiła.

Zaprezentowana wystawa powstała z okazji 35-lecia „Plamy”. Eksponowane prace, mimo spójności w podjętych motywach – pejzaże, kwiaty, architektura, człowiek – mają niepowtarzalny charakter, a dzięki swej zindywidualizowanej ekspresji ukazują twórczo osobowości  autorów. Artyści, którzy mimo utożsamiania się z grupą, przez zastosowanie w swej twórczości różnorodnych technik i palety barw, manifestują swoja odmienność w rejestrowaniu, przetwarzaniu i ukazywaniu otaczającego nas świata. Wystawa powinna zadowolić każdego odbiorcę, bowiem można zobaczyć na niej prace od przedstawień w pełni realistycznych, poprzez deformację i syntezę, aż do abstrakcji.

Zainteresowani obejrzeniem wystawy powinni się spieszyć, gdyż prezentowana będzie ona tylko do piątku 27 września.

Materiał: Robert Mazurek ROK Radzyń Podlaski

Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.