Pijany 14-latek za kierownicą Nissana

Radzyński sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą 14-latka z gminy Międzyrzec Podlaski, który w ubiegłą sobotę zabrał samochód należący do rodziców i urządził sobie nim przejażdżkę.
Okazało się, że na domiar złego nieletni wsiadł za kierownicę osobowego Nissana mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

W sobotę wczesnym rankiem dyżurny międzyrzeckiego komisariatu przyjął zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że na jego posesję przyjechał samochód, z którego wysiadł bardzo młody kierowca mogący być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci patrolu interwencyjnego. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że ten widział jak kierowca Nissana wjechał na jego posesję, gdzie opuścił pojazd i zaczął drażnić jego psy. Potem wsiadł za kierownicę samochodu i wjechał na teren pobliskich pól.

We wskazanym przez zgłaszającego miejscu mundurowi znaleźli osobowego Nissana. Na przednim fotelu pasażera siedział 14-latek z gminy Międzyrzec Podlaski znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu. Nastolatek przyznał się policjantom, że bez wiedzy i zgody rodziców zabrał z domu samochód, którym urządził sobie przejażdżkę.
Chciał w ten sposób zaimponować kolegom. Wcześniej wypił kilka piw. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone w obecności rodziców nieletniego wykazało, że ma on ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz sprawą 14-latka zajmie się radzyński sąd rodzinny i nieletnich.

Materiał: nadkom. Wojciech Lesiuk KMP Biała Podlaska

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.