Trwają prace na terenie parku Radziwiłłowskiego

Podajemy komunikat Pana Prezydenta Michała Litwiniuka na temat prac prowadzonych na terenie zespołu zamkowo-parkowego Radziwiłłów przy ul. Warszawskiej: „Na terenie parku Radziwiłłowskiego realizujemy kolejną inwestycję. To zadanie o nazwie „Przebudowa układu komunikacyjnego z fortyfikacjami” za prawie 4 mln zł. 

Roboty przy budowie  układu komunikacyjnego z fortyfikacjami mogły się rozpocząć dopiero wtedy, gdy wszystkie pozostałe prace przy remontowanych budynkach zmierzały do końca. Przypominam, że rewitalizacja naszego założenia wymaga ogromnej pracy, dlatego apeluję do mieszkańców o cierpliwość, zwłaszcza że widzimy już imponujące efekty zakończonych robót.

Dojazd ciężkich pojazdów z materiałami o dużych gabarytach, w szczególności na place budów przy amfiteatrze i Muzeum Południowego Podlasia, nie byłby możliwy przy wcześniejszym rozpoczęciu robót wspomnianego układu komunikacyjnego z fortyfikacjami. Dlatego prace zostały rozpoczęte w tym terminie. Nie ma możliwości udostępnienia dojazdu zastępczego do budynków. Wykonawca robót udostępni i wykona przejścia dla pieszych i dla niepełnosprawnych.

Dla naszego bezpieczeństwa do listopada nie będzie możliwy wjazd samochodów na teren parku. Sukcesywnie Wykonawca będzie udostępniał wjazd i dojście do obiektów.

Prace przy amfiteatrze postępują zgodnie z planem i trwają już odbiory. Jeszcze pod koniec sierpnia byliśmy przekonani, że to właśnie podczas Dni Patrona otworzymy go festiwalem im. Bogusława Kaczyńskiego. Park jednak codziennie odsłania przed nami niespodzianki – zarówno historyczne, jak i techniczne. Nie chcę, by pośpiech miał być przyczyną jakiejkolwiek niebezpiecznej dla mieszkańców Białej Podlaskiej sytuacji, dlatego podjąłem decyzję, że festiwal jeszcze w tym roku odbędzie się w auli AWF. Serdecznie na niego zapraszam.

Dodam, że w tym tygodniu postępy prac oceniała pani Katarzyna Szumielewicz, przedstawicielka Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. To właśnie ze środków unijnych pochodzi większość środków, dzięki którym pięknieje dawna siedziba Radziwiłłów. Zostaliśmy ocenieni wzorowo, podobnie jak nasza partnerska współpraca z gminą wiejską Biała Podlaska w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Materiał: Gabriela Kuc-Stefaniuk Urząd Miasta Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.