Praktyczna lekcja bezpieczeństwa

W piątek 13 września bialscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Szkoły Podstawowej numer 1 w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze przybliżali przedszkolakom i uczniom klas 1-2 zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W piątek 13 września policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych   bialskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową numer 1. W spotkaniu z mundurowymi uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-2. Wszystko odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli małym słuchaczom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło również informacji o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się jak w sposób prawidłowy korzystać z chodnika oraz jak zachować się w przypadku jego braku. Policjanci w przystępny dla najmłodszych sposób uświadomili im, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Po tym odbyła się część praktyczna spotkania, podczas której dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów ćwiczyły swoje umiejętności. W rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Narutowicza  uczyły się jak bezpiecznie z niego korzystać.

Nie była to jedyna atrakcja przygotowana tego dnia dla najmłodszych. Dodatkowo czekała na nich maskotka z PSP Mrówka z Białej Podlaskiej, a także przybory szkolne, elementy odblaskowe i słodycze ufundowane dla wszystkich przez tą firmę. Uśmiech przez cały czas gościł na twarzach najmłodszych, a wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

Materiał: KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.