Zaproszenie do Janowa Podlaskiego na Grand Prix Amatorów na Szosie – Rajd XVI

15 września (niedziela) o godz. 11.00 w Janowie Podlaskim odbędzie się Grand Prix Amatorów na Szosie.

Wzdłuż północnej granicy woj. lubelskiego rozciąga się wspaniała kraina niezmąconego spokoju o administracyjnie podchwytliwej nazwie „Podlaski Przełom Bugu”. W samym sercu utworzonego tam parku krajobrazowego – pośród pachnących zielenią lasów oraz łąk i pól ciągnących się aż za horyzont – leży owiany legendami Janów Podlaski. I to właśnie tam zapraszamy Was na ostatni w tegorocznej edycji rajd z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”.

Choć cała trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie i sielankowo, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy odcinek prowadzący z Terespola wzdłuż Bugu do Janowa Podlaskiego. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też żadnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że droga szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Naszym zdaniem jest to jednocześnie jeden z najsolidniejszych i najfajniejszych fragmentów rowerowego szlaku GreenVelo. Zastrzegamy jednak, że panująca cisza zapewne nie będzie absolutna – oprócz szumu kół i napędów będą ją bowiem przerywać przychodzące czwórkami sms’y oznaczające, że do Waszych telefonów próbują dobrać się operatorzy białoruskich sieci komórkowych 😉

Całkowity dystans wyniesie ok. 110 w większości łatwych kilometrów, a możliwości wytyczenia wersji skróconej są tym razem dość ograniczone – osoby zainteresowane prosimy o kontakt!

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na fb, poprzez klub na Stravie czy Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 🙂

Formularz rejestracyjny: www.protimer.pl/bio/569
Strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/lubelskie
Plan trasy: www.strava.com/routes/20987632

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

Materiał: www.facebook.com/rajdydlafrajdy

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.