Poseł prekursorem nowego gatunku w muzyce rozrywkowej

Kto z nas nie lubi muzyki disco-polo? Choć większość z nas się tego wstydzi, słuchając ukradkiem Zenka Martyniuka i szalejąc przy tanecznych hitach do białego rana – to fakt jest faktem – muzyka disco na dobre zagościła w naszej kulturze. Nic więc dziwnego, że po tę formę przekazu sięgają wszyscy – także politycy! O Pośle Marcinie Duszku, który stworzył kolejny kampanijny utwór w rytmach disco można śmiało powiedzieć, że stał się twórcą nowego gatunku w muzyce – polityko polo.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek wczoraj na swoim oficjalnym kanale na YouTube udostępnił piosenkę pod tytułem „PoloDuszek”, promującą swoja kandydaturę w wyborach do Sejmu. Należy przypomnieć, że to nie pierwsza produkcja Posła drugiej kadencji. W maju, startując do Europarlamentu kandydat nagrał równie dynamiczną piosenkę disco pt. „Euroduszek”, która odbiła się echem we wszystkich polskich mediach i stała się oficjalnym euro-hitem.

Podobnie jak w przypadku „PoloDuszka” za produkcję teledysku odpowiada słynna w branży ekipa PNMedia, która pochodzi z rodzinnego miasta Posła – Międzyrzeca Podlaskiego. Za mikrofonem stanęła zaś znana wokalistka disco-polo Casandra, pochodząca z okolic Białej Podlaskiej.

– Do współpracy nad teledyskiem zaprosiłem lokalnych artystów, których chcę wspierać i promować. Z Elwirą i Przemkiem współpracuję nie od dziś, dlatego cieszę się, że zechcieli wziąć udział w klipie – powiedział Marcin Duszek.

Skąd pomysł na kolejny teledysk? – Piosenka to także przekaz do wyborców. Może trochę niestandardowy, ale niczym nie różni się od tego zwyczajnego. Schematy należy przełamywać. Teledysk ma zagrzewać nas do walki o zwycięstwo w nadchodzących wyborach oraz sprawić, że utarte ponure oblicze polityki, wywoła na twarzach słuchaczy uśmiech i zmotywuje ich do pójścia na wybory – powiedział Duszek.

Jak kontynuuje kandydat – przekaz klipu jest prosty. Postać rycerza, w którego sam się wciela, symbolizuje walkę z totalną opozycją, którą pokonuje, jako dzielny rycerz partii Prawo i Sprawiedliwość, walcząc m.in.: o podwyżkę płacy minimalnej, wsparcie służby zdrowia, placówek oświatowych, pełne dopłaty dla rolników oraz wyższe emerytury. Motyw z popularnej gry Tekken i sceny walki użyte w klipie niewątpliwie przyciągają uwagę młodych słuchaczy.

Wczoraj teledysk pojawił się już w Telewizji Polskiej w programie Pani Magdaleny Ogórek „W tyle wizji. A to dopiero początek. Nie od dziś wiadomo,  że muzyka łagodzi obyczaje. Czy Marcinowi Duszkowi uda się złagodzić i zachęcić wyborców do głosowania na trójkę? Przekonamy się już w październiku.

 

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.