Fundusz 100 obwodnic PiS

W sobotę na placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim, tuż po konwencji programowej Prawo i Sprawiedliwość w Lublinie z udziałem Prezes Jarosława Kaczyńskiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego i najważniejszych czołowych polityków PiS odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta, w którym wziął udział wicepremier Jacek Sasin oraz Poseł Marcin Duszek.

Po zakończeniu konferencji Poseł Marcin Duszek skomentował nowy program na jesienne wybory parlamentarne: – Uważam, że to najlepszy program dla Polski. Gwarantuje stabilność oraz poprawę bytu każdej grupie społecznej. Jestem przekonany, że z takim programem zwyciężymy. Zwyciężymy, ponieważ pokazaliśmy, że jesteśmy wiarygodni.

Podczas konwencji PiS przedstawiło swój program wyborczy, który zakłada m.in.:

  1. Wprowadzenie 14 emerytury oraz podwyższenie emerytury minimalnej.
  2. Podwyżka płacy minimalnej do 3 tys. zł do końca 2020 roku i do 4 tys. zł do końca 2023 roku.
  3. Inwestycja w szkoły i placówki oświatowe.
  4. Prawo i Sprawiedliwość planuje też przeznaczyć 36 mld zł do 2028 roku z Funduszu Dróg Samorządowych na modernizacje dróg lokalnych.
  5. Podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tysięcy euro do 1 mln euro, a w przyszłości do 2 mln euro.
  6. Utworzenie funduszu 100 obwodnic.
  7. Modernizacja placówek służby zdrowia

Poseł Marcin Duszek odniósł się także do budowy międzyrzeckiej obwodnicy: – Międzyrzecka obwodnica musi powstać. To konieczne rozwiązanie strategiczne dla naszego miasta, które rozwiąże obecny paraliż miasta. Nasz nowy program zakłada budowę 100 obwodnic w miastach, które wymagają lepszych warunków tworzenia miejsc pracy, czy inwestowania przez przedsiębiorców. Wierzę, że dzięki niemu nasza obwodnica powstanie o co będę zabiegał.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.