Odpowie za kradzież paliwa z agregatu nawadniającego plantację borówki

Zarzuty usłyszał wczoraj 17-letni mieszkaniec gm. Rokitno. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież benzyny z terenu plantacji borówki amerykańskiej.

Przez kilka miesięcy sprawca skradł około 130 litrów paliwa. Teraz o dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim ustalili, że 17-letni mieszkaniec gm. Rokitno podejrzewany jest o kradzież benzyny ze zbiornika agregatu nawadniającego plantację borówki amerykańskiej. Do kradzieży dochodzić miało na terenie gm. Rokitno już od połowy czerwca br., a przestępstwo to nie było wcześniej zgłoszone organom ścigania. Łupem sprawcy padło łącznie 130 litrów paliwa. Funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje, dotarli również do pokrzywdzonego.

Z informacji mężczyzny wynikało, że początkowo sądził, iż agregat uległ awarii, stąd zwiększone zużycie benzyny. Jednak zmienił zdanie kiedy paliwo zaczęło „ginąć” również ze zbiornika zapasowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podejrzany o kradzież 17-latek wcześniej pracował dorywczo na plantacji. Gdy funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez nastolatka ujawnili tam plastikowe pojemniki, które pokrzywdzony rozpoznał jako swoją własność. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży  oszacowana została na kwotę ponad 700 złotych.

Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.