Spotkanie z uczniami LO w Wisznicach

Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, kom. Mariusz Smagieł spotkał się z młodzieżą rozpoczynającą rok szkolny. Funkcjonariusz przybliżył zebranym informacje na temat odpowiedzialności nieletnich i zagrożeń związanych z używkami. W związku z prowadzoną akcją „Bezpieczna droga do szkoły” nie zabrakło też informacji na temat przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj kom. Mariusz Smagieł, Komendant Komisariatu w Janowie Podlaskim spotkał się z uczniami wisznickiego liceum. Podczas spotkania przybliżył zebranym przepisy dotyczące  odpowiedzialności nieletnich.

Dodatkowo w ramach realizacji kampanii społecznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” uświadamiał uczniom, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Wskazywał jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne, a także alkohol. Funkcjonariusz przestrzegał też młodych ludzi przed prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” omówione zostały zagadnienia dotyczące zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych. Pan Komendant przypomniał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

To pierwsze w tym roku, jednak nie ostatnie spotkanie z uczniami tej szkoły. Komisarz Mariusz Smagieł prowadzi w wisznickim liceum zajęcia z uczniami, który wybrali klasę o profilu policyjnym.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.