Wielkie gwiazdy zaśpiewały na „Oranżerii 2019”

Radzyński Ośrodek Kultury już po raz 24. zaprosił na Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria”. Impreza, której za każdym razem towarzyszył komplet publiczności, odbyła się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2019 r.

Festiwal rozpoczął koncert Kuby Sienkiewicza, który wspólnie z akordeonistą Łukaszem Dąbrowskim zaprezentował program pt. „Obrażone uczucia”. Artysta, szerszej publiczności znany jako lider „Elektrycznych Gitar”, wykonał swoje największe przeboje, m.in. „Kiler”, „To już jest koniec”, „Jestem z miasta” czy „Spokój grabarza” z „Kariery Nikosia Dyzmy”.

Drugiego dnia imprezy radzyńską publiczność zawojowała Ania Karwan. Zdobywczyni głównej nagrody podczas tegorocznych opolskich ,,Debiutów” przyjechała do Radzynia z Adamem Bielewskim (fortepian) i z naszym krajanem, Piotrem Bogutynem (gitara). Jej przebój ,,Słucham Cię w radiu co tydzień” zaśpiewała cała sala. Koncert można śmiało zaliczyć do bardzo udanych, który obok wielkich doznań artystycznych niósł ze sobą moralne przesłanie.

Głośnym „Ach!” zakończyła się tegoroczna „Oranżeria”. Katarzyna Groniec – diva piosenki aktorskiej, dramatycznej, autorskiej i poetyckiej – zaprezentowała wszystkie kompozycje znajdujące się na jej ostatniej płycie. Koncertowi towarzyszyły prostota i minimalizm. Po jego wysłuchaniu wrażenie było na tyle silne, że niektórzy z trudem podnosili się z foteli.

Na 24. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2019” zaprosił Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Sponsorami festiwalu byli: Lubelskie. Smakuj życie!, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Sklep hydrauliczny „Wodmar”, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP Lublin, Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, Wspólnota Radzyńska, Tygodnik Podlaski, Echo Katolickie, podlasie24.pl oraz portal Kocham Radzyń Podlaski.

Materiał: Robert Mazurek ROK Radzyń Podlaski

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.