Radzyń Podl.: Marihuana w domu, planacja konopi w lesie

Za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych środków odurzających odpowiedzą dwaj mieszkańcy Radzynia Podlaskiego w wieku 27 i 31 lat.

Młodszy z nich w miejscu zamieszkania posiadał niemal 600 g. marihuany, natomiast starszy – specjalistyczne urządzenia służące do uprawy konopi. Policjanci ustalili, że obaj uprawiają jeszcze rośliny konopi, które posadzili w lesie. Mundurowi zlikwidowali nielegalną plantację i zabezpieczyli ponad 120 roślin.

Kryminalni zatrzymali 31 i 27- latka mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyźni posiadać mogą środki odurzające. W trakcie przeszukania posesji mundurowi ujawnili u 31-latka specjalistyczne urządzenia służące do uprawy konopi, natomiast u 27-latka niemal 600 g. marihuany. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni posiadają jeszcze plantację konopi. Rośliny hodowali w kompleksie leśnym w miejscowości Siedlanów, gdzie zabezpieczono ponad 120 sztuk roślin. Konopie zostały zabezpieczone, natomiast ich właściciel trafi na komendę. Obaj usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim wobec nich zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Uprawa i posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Lubelska Policja

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.