Miał trafić do więzienia, więc zmieniał swoją tożsamość

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który aby uniknąć odpowiedzialności karnej aż siedmiokrotnie zmieniał swoją tożsamość.
19 sierpnia br.,  funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, podczas działań prowadzonych na terenie powiatu tomaszowskiego,  zatrzymali  do kontroli samochód marki Volkswagen.  Pojazdem typu bus podróżował 56-letni ob. UA. W trakcie prowadzonej kontroli, funkcjonariusze ujawnili w samochodzie znaczne ilości nielegalnych papierosów. Kontrabanda była przewożona w przestrzeni ładunkowej, w której znajdowały się również meble.  W pojeździe ujawniono i zabezpieczono łącznie 1070 paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 15 tys. zł. Zarówno meble jak i papierosy miały trafić na terytorium Niemiec.

W trakcie dalszych czynności ustalono, iż cudzoziemiec, przebywając na Ukrainie, zmieniał aż siedmiokrotnie swoje dane osobowe. Mężczyzna zmieniał swoją tożsamość, ponieważ jest osobą niepożądaną na terytorium Polski.  Dodatkowo ustalono, że cudzoziemiec jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy.

Cudzoziemcowi ogłoszono zarzuty dotyczące przestępstwa skarbowego oraz przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po zakończeniu prowadzonych w sprawie czynności, cudzoziemiec został przekazany do Zakładu Karnego.

Materiał: por. SG Dariusz SIENICKI www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.