Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony weekend  na skrzyżowaniu ulic Krucza i Długosza w Białej Podlaskiej.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Hundai, nie ustąpił pierwszeństwa, doprowadzając do zderzenia z Audi. Policjanci ustalili też, że kierowca drugiego pojazdu nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała jedna osoba. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 10:20  na skrzyżowaniu ulic Krucza i Długosza w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Hundai, 48-letni mieszkaniec Tychów, doprowadził do zderzenia z Audi. Mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie wjechał pod nadjeżdżające z prawej strony auto. Po tym Hundai uderzył w przydrożną latarnię.

Drugim pojazdem kierował 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała jedna osoba, pasażerka Hundaia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.  Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.