Przepompowując paliwo doprowadził do pożaru

Bialscy policjanci ustalają okoliczności pożaru do jakiego doszło w miniony weekend, w piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-latek przepompowując benzynę z zaparkowanego tam auta, doprowadził do pożaru. Wewnątrz znajdowało się dodatkowo kilkanaście kanistrów z paliwem, które na szczęście nie eksplodowały. W garażu policjanci ujawnili dodatkowo  papierosy bez akcyzy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W sobotni poranek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pożarze do jakiego doszło w piwnicy jednego z bloków na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło podczas przepompowywania benzyny ze znajdującego się tam samochodu. Wówczas prawdopodobnie doszło do zwarcia elektrycznej pompki, skutkującego pożarem.

Jak ustali funkcjonariusze, powstały pożar stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, z uwagi na możliwość eksplozji paliwa znajdującego się w pomieszczeniu. W garażu znajdowało się  bowiem kilkanaście kanistrów wypełnionych paliwem.

W trakcie wykonywanych na miejscu czynności policjanci ujawnili dodatkowo papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wówczas zostały sprawdzone samochody oraz  pomieszczenia zajmowane przez 22-latka. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 500 paczek bezakcyzowych papierosów.

Teraz policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Odpowiadał będzie również za wykroczenie skarbowe.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.