Bajki z Radzynia

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, działające przy Radzyńskim Ośrodku Kultury, zaprosiło na spotkanie promocyjne książeczki Teresy Tętnik pt. „12 bajek z Radzynia”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 4 sierpnia w ramach „Letniej Sceny ROK”.

Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Robert Mazurek, dyrektor ROK, który powiedział: – Naszym celem jest promowanie lokalnych poetów, którzy zazwyczaj piszą do szuflady i niechętnie dzielą się swoją twórczością. Pani Teresa nie jest debiutantką, na swoim koncie ma już tomik poezji pt. „Wiersze zebrane”, który ukazał się w 2018 r. Tym razem prezentujemy jej bajki, które składają się na pierwsze takie wydawnictwo w Radzyniu. Następnie Teresa Tętnik dodała: – W tej książeczce o tym będzie, że bajkowy świat jest wszędzie. Proponuję wszystkim dwanaście bajek, m.in. o lisie, wiewiórce, polnych myszkach i ślimaku. Ilustracje do nich wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Ananas”, którym bardzo serdecznie dziękuję. Po tym wręczone zostały przedszkolakom pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami oraz autorskie egzemplarze bajek. Odebrali je: Zosia Prokopczuk, Staś Andrzejczuk, Zuzia Jakubowska, Gabrysia Kopyść, Amelia Łukasik, Hania Matczak, Nadia Zabielska, Alan Marczuk, Kuba Kiewel, Hania Sidorowicz, Mikołaj Szymala i Julia Matysiak. Wydarzenie uświetnił występ tancerzy ze Szkoły Tańca i Gimnastyki „Diament” w Radzyniu Podlaskim, a także wspólne czytanie bajek, które poprowadziła Aldona Sadowska z Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Teresa Tętnik urodziła się w Radzyniu Podlaskim. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, gdzie uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych. Po maturze studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Po powrocie do Radzynia pracowała do emerytury w Biurze Planowania Przestrzennego. Już na emeryturze zaczęła pisać wiersze, początkowo do szuflady. W 2018 r., w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, wydała tomik pt. „Wiersze zebrane”.

Książeczka z bajkami Teresy Tętnik wydana została nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Podczas spotkania promocyjnego chętni mogli ją nabyć i uzyskać dedykację autorki. Partnerami wydawnictwa są: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad cyklem „Radzyńskich Wędrówek Literackich” sprawuje portal Kocham Radzyń Podlaski.

Materiał / Foto: Robert Mazurek Radzyński Ośrodek Kultury

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.