Mówili o zasadach bezpieczeństwa

Wakacje w pełni. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas by przypominać  najmłodszych i nieco starszym mieszkańcom powiatu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj funkcjonariusze wystawili swoje stoisko podczas festynów w miejscowościach Wólka Plebańska oraz Wólka Kościeniewicka. Mundurowi przygotowali tam dla uczestników szereg atrakcji, w tym pokaz sprzętu, konkursy dla najmłodszych uczestników czy wizyta policyjnej maskotki.

Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Bialscy policjanci wykorzystują ten czas na przybliżenie mieszkańcom powiatu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wczoraj okazją ku temu były festyny odbywające się na terenie powiatu. W miejscowości Wólka Kościeniewicka funkcjonariusze uczestniczyli w festynie rodzinnym. Na stoisku przygotowanym przez mundurowych uczestnicy festynu mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Znalazły się również jednostki broni, które wzbudziły nie lada emocje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz walizka technika kryminalistyki.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez mundurowych był konkurs plastyczny o tematyce „Bezpieczne Wakacje” oraz konkurs wiedzy. Najmłodsi wykazali się tu zarówno umiejętnościami plastycznymi jak też wiedzą prewencyjną. Zwycięzcy mogli uścisnąć też łapkę „Aspiranta Dino” maskotki, która również umilała czas maluchom.

Również w miejscowości Wólka Plebańska policjanci przygotowali stoisko podczas „VI Biesiady Rodzinnej z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO”. Również podczas tego spotkania funkcjonariusze przygotowali sprzęt wykorzystywany w służbie. Dzieci chętnie przymierzały policyjne „gadżety”. Chciały też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwi stróże prawa.

W związku z trwającymi już wakacjami podczas wczorajszych spotkań nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznych zachowań, w tym bezpieczeństwa nad wodą. Uczestnicy imprez otrzymali ulotki informacyjne przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przybliżyli również założenia trwającego konkursu filmowego na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przewodnik”. Wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad  wodą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.