Wakacyjne spotkania z najmłodszymi

Wakacje to czas, kiedy mundurowi spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu promując zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, bialską komendę odwiedzili uczestnicy Koloniady „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Pomimo niesprzyjającej aury dziedziniec komendy rozbrzmiewał głośnym śmiechem najmłodszych oraz dźwiękiem „policyjnej syreny”.

Wczoraj bialską komendę odwiedzili uczestnicy Półkolonii „Smart Kids” w Białej Podlaskiej. Jest to już kolejna grupa wypoczywających w mieście dzieci, która spotkała się z mundurowymi. Dzień wcześniej funkcjonariusze również oprowadzali najmłodszych, prezentując im zarówno tajniki komendy jak też zawodu policjanta.

Nie zabrakło informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie zarówno nad zbiornikami wodnymi,  w górach, a także podczas wypoczynku w domu. Mali goście otrzymali też ulotki informacyjne. Zobowiązali się również do przestrzegania zawartych w nich zasad.

Był również czas by obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie oraz przymierzyć policyjne gadżety. Każde dziecko nie tylko chciało usiąść za kierownicą radiowozu, ale również sprawdzić  wyposażenie policyjnego busa. Mali goście zainteresowani byli również zasadami korespondencji radiowej z oficerem dyżurnym.

Na wczorajsze spotkanie policjanci przygotowali dodatkową atrakcję-walizkę kryminalistyczną. Dzieci poznawały niektóre metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Mogły również zobaczyć jak zabezpiecza się ślady linii papilarnych i samodzielnie wykonać tę czynność. Na pamiątkę otrzymały odbitki swoich linii papilarnych. Bialska komenda rozbrzmiewała dźwiękiem syreny jak też śmiechem najmłodszych.

Materiał: Policja Lubelska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.