Zajęli drugie miejsce w Turnieju Piłki Błotnej

Bialscy policjanci utrzymali ubiegłoroczny wynik w organizowanym już po raz piąty Turnieju Piłki Błotnej. Funkcjonariusze stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Niecodzienne zmagania sportowe odbyły się w Tucznej. Celem jest przede wszystkim popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz gry w piłkę błotną.

Udział w tych niecodziennych zmaganiach sportowych już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych bialskich policjantów. Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej po raz czwarty wzięła udział w turnieju. W tym roku wspierana była również przez funkcjonariusza Zakładu Karnego. Funkcjonariusze walczyli dzielnie, plasując się na drugim miejscu. Tym samym utrzymując swój wynik już trzeci rok z rzędu.

   Powiatowy Turniej Piłki Błotnej rozpoczął się wczoraj o godz. 11:00 w miejscowości Tuczna. Zawody odbyły się na boisku błotnym przy basenie. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Wójt Gminy Tuczna Pan Zygmunt Litwiniuk, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej oraz OSP w Tucznej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka.

   Piłka błotna to zawody połączone z zabawą i dlatego rozgrywane są na sportowych zasadach i z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Celem jest przede wszystkim popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz gry w piłkę błotną. Zasady gry są podobne do tych z piłki nożnej, choć są i różnice.

Poniżej podstawowe zasady futbolu błotnego:

– istnieją trzy rodzaje zespołów: męskie, żeńskie i mieszane
– drużyny składają się z 6 zawodników (w tym bramkarz)
– zmiany w składach są lotne bez limitów
– mecz trwa 24 minuty (dwa razy po 12 minut)
– nie ma spalonych
– rzuty wolne, karne, i auty wykonywane są poprzez podrzucenie piłki ręką i kopnięcie nogą. A zawodnik, który zgubi obuwie, musi zejść z boiska.

Policjanci już teraz zapowiadają udział w przyszłorocznym turnieju!

Materiał: Policja Lubelska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.