Wpadli, gdy podlewali marihuanę

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu biłgorajskiego, którzy uprawiali krzewy konopi indyjskiej innej niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli łącznie 150 sadzonek we wczesnej fazie wzrostu. Mężczyźni wpadli, gdy podlewali marihuanę.

Policjanci z wydziału kryminalnego biłgorajskiej komendy bazując na informacjach własnych pojechali w rejon nieużytków rolnych na terenie gminy Potok Górny. Z informacji policjantów wynikało, że w tym miejscu znajdować ma się plantacja krzewów marihuany.

Na miejscu zastali dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać. W wyniku bezpośredniego pościgu policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn i szybko ustalili dane personalne drugiego. Jak się okazało byli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat. Starszy z mężczyzn sam oddał się w ręce mundurowych. W miejscu uprawy policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 150 sztuk sadzonek konopi indyjskich innych niż włókniste we wczesnej fazie wzrostu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W piątkowe popołudnie usłyszeli zarzuty. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.
Mężczyźni staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Policja Lubelska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

1 thought on “Wpadli, gdy podlewali marihuanę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.