Radzyń zagrał dla Marcela Szelecha

W niedzielę 16 czerwca odbył się koncert charytatywny „Radzyń gra Marcela”. Wydarzenie zorganizował Społeczny Komitet „Ratujemy Marcela Szelecha” oraz Radzyński Ośrodek Kultury w celu niesienia pomocy 2-letniemu chłopczykowi cierpiącemu na wiele chorób wrodzonych.

Marcel Szelech, w wyniku nieprawidłowych mutacji genetycznych, zmaga się z wielohormonalną niedoczynnością przysadki, hipoplazją nerwów wzrokowych, niedosłuchem, nieprawidłowościami w napięciu mięśniowym. Wszystkie te problemy w połączeniu ze sobą dają do pokonania ogromną barierę, przez którą poznawanie świata i ogólny rozwój stają się mocno utrudnione. Aby Marcel miał szansę na samodzielność w przyszłości, wymagana jest stała rehabilitacja i opieka różnych specjalistów, u których wizyty najczęściej nie są refundowane, a ich koszt jest ogromny.

Podczas koncertu nie brakowało atrakcji. Od samego początku można było sobie zrobić zdjęcie z alpakami, przygotowane zostały liczne stoiska gastronomiczne, tor łuczniczy, miejsca zabaw dla dzieci a Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała kiermasz książek. Można było przejechać się bryczką, czy podziwiać zabytkowe samochody. Furorę zrobiła liczna grupa motocyklistów z grupy „Pantera”, która zaprezentowała mnóstwo atrakcyjnych jednośladów. Koncert był też okazją do zapoznania się z klubem RSC Taekwon-Do. Grupa najmłodszych zawodników, czyli „Tygrysów”, zaprezentowała się przed publicznością w pokazowym treningu. Zgromadzona publiczność obejrzała występy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Zabielu, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu, a także zawodników Szkoły Tańca „Diament”. Z okolicznościowym występem zaprezentowała się grupa teatralna „Eklerki” działająca przy ROK. Ponadto, zupełnie za darmo, wystąpiły trzy zespoły grające muzykę disco-polo: Nest, Freestyle i News.

Pośród występów nie mogło zabraknąć licytacji, które przypominały o głównym, szczytnym celu wydarzenia. Poprowadzili je: Aldona Sadowska, Natalia Lendzion i Tomasz Szabrański.

Przy wielkim zaangażowaniu wolontariuszy oraz hojności darczyńców ostatecznie udało się zebrać kwotę 24 tys. zł. W imieniu Marcela Szelecha i jego rodziców dziękujemy za każdy gest – wszyscy jesteście naprawdę niesamowici!

Materiał: Robert Mazurek Radzyński Ośrodek Kultury

Zdjęcia: Tomasz Młynarczyk Radzyński Ośrodek Kultury

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.