Promocja tomiku wierszy Elżbiety Kalarus

Promocja tomiku wierszy Elżbiety Kalarus zatytułowanego „Sensualnie” odbyła się 7 czerwca w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury. – Jest to już piąta pozycja wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, cyklu prowadzonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” i ROK – poinformował Robert Mazurek.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja dziesięciu grafik Arkadiusza Kulpy, zmysłowych kobiet, które znalazły się w publikacji. Spotkanie z autorką miało formę wywiadu, który poprowadziła Renata Sieromska. Jako wokalistka uświetniająca wydarzenie, wystąpiła Aldona Sadowska przy akompaniamencie Jarosława Stefaniaka, którzy wprowadzili słuchaczy w romantyczny nastrój.

Wydarzenie zgromadziło wielu fanów poezji. Skąd Elżbieta Kalarus czerpie inspirację? Co sama lubi czytać? Czym się zajmuje w wolnych chwilach? Na te i wiele innych pytań uczestnicy spotkania poznali odpowiedź. Największą inspiracją dla poetki jest życie, czasem jest to przypadkowa postać spotkana za oknem, czy czyjaś ciekawa historia. Jej tomik to coś zmysłowego, osobistego i intymnego. Wiersze przedstawiają relacje dwojga ludzi. Publikacja nie jest dedykowana tylko kobietom, mężczyźni również znajdą w nim coś dla siebie – są to wspomniane portrety zmysłowych kobiet. Co Elżbieta Kalarus lubi czytać? Najbardziej science fiction, co zupełnie jest obce jej twórczości. Co robi w wolnych chwilach? Dużo szyje. Większość sukienek, które posiada w swojej kolekcji, stworzyła sama.

Tomik poezji „Sensualnie” wydany został nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Partnerami wydawnictwa są: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal „Kocham Radzyń Podlaski”.

 

Materiał: Robert Mazurek Radzyński Ośrodek Kultury

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.