Ofiary internetowych oszustów

Portale aukcyjne, ogłoszeniowe oraz sklepy internetowe to wygodny sposób na dokonanie zakupów bez wychodzenia z domu. Jednak zdarza się, że ktoś nas w sieci oszuka i stracimy pieniądze. Może to być nieuczciwy sprzedawca, fałszywy sklep internetowy lub ktoś, komu udało się w inny sposób wyłudzić od nas zapłatę.

08 czerwca 2019 r., BIAŁA PODLASKA, ul. ALINY FEDOROWICZ

W sobotę bialska komenda przyjęła zawiadomienie o oszustwie internetowym. Nieznany sprawca wystawił na sprzedaż na portalu internetowym olx.pl trzy gry na konsolę do gier Sony PlayStation 4, które pokrzywdzony kupił za kwotę 116,50 złotych. Zgłaszający otrzymał przesyłkę, jednak okazało się, że znajduje się w nich tylko etui, bez płyt.

12 czerwca 2019 r., KONSTANTYNÓW, ul. PARKOWA

W środę janowski komisariat został powiadomiony o oszustwie internetowym. Osoba podająca się za Agnieszkę A. wystawiła na sprzedaż na portalu aukcyjnym Allegro.pl obrzeże ogrodowe trawnikowe oraz kotwy do niego, które pokrzywdzona z Konstantynowa kupiła za kwotę 99 złotych. Pomimo to zgłaszająca nie otrzymała zakupionego towaru, a sprzedająca usprawiedliwiała niewywiązanie się z transakcji tym, że sama została oszukana przez nieuczciwego sprzedającego.

Materiał: kom. Wojciech Lesiuk KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.