707 kilometrów na rolkach. Przez Białą Podlaską przejedzie Rolki Reggae Rajd

2 lipca do Białej Podlaskiej dotrze Rolki Reggae Rajd 2019. Najbardziej zakręcona rolkarska akcja charytatywna w Polsce.

Agata i Wojtek Miszewscy (oboje 45+ :)), oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, 30 czerwca ruszają w 707-kilometrową trasę z Lublina do Ostródy. Oczywiście na rolkach.

Rajd jest wydarzeniem charytatywnym, pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą oraz Ostróda Reggae Festiwal.

Cel to pomoc 9-letniemu Czarkowi Raczyńskiemu z Ostródy, (chłopcu z porażeniem mózgowym i zespołem Vesta), jego rodzicom i Fundacji, w zdobyciu funduszy na nowatorski system do komunikacji z otoczeniem. Aby Czarek mógł porozumiewać się z rodzicami.

Czarek urodził się 10 listopada 2009 roku o czasie z wynikiem 10 pkt Apgar. Jest trzecim, najmłodszym dzieckiem w rodzinie Raczyńskich. Po porodzie została jednak wykryta u niego wada serca. Najpierw Olsztyn, później Warszawa. Cewnikowanie serca i pierwsza reanimacja. Do domu przyjechał dopiero przed świętami. Już w styczniu znów trafił do szpitala w Olsztynie. Dwa razy w ciągu dwóch tygodni. Doszło do pierwszego zatrzymania krążenia i silnego niedotlenienia.

Czarek trafił na OIOM w bardzo ciężkim stanie. Bez kontaktu i świadomości. Po tygodniu został przeniesiony na OIOM do Warszawy. Na półtora miesiąca. Podczas tego okresu lekarze trzy razy podjęli próby odintubowania. Wtedy jego serce zatrzymało się kolejny raz. I ponownie reanimacja.

U Czarka zanikł odruch kaszlu, więc lekarze podjęli decyzję o tracheotomii. Na oddziale kardiologii zmagał się z gronkowcem. Wtedy ujawniła się padaczka. Czarek trafił pod opiekę neurologów. Diagnoza: padaczka lekooporna, zespół vesta. Do tego nabyte Porażenie Mózgowe Czerokończynowe. Uszkodzony układ nerwowy i umysł w stopniu głębokim. Dopiero od niedawna ma kontakt z otoczeniem.

Dlatego CHCEMY POMÓC!

Jak Ty możesz pomóc?

Pomóc można sponsorując kilometry albo wykonując przelew na konto:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

wpłaty zagraniczne:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL42249000050000460075493994

tytuł: 13398 Raczyński Cezary darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

💝💝💝

wykupując cegiełkę bezpośrednio na stronie Fundacji:
https://dzieciom.pl/podopieczni/13398

💝💝💝

biorąc udział w zbiórce na Facebooku:
facebook.com/donate/819677718414241

💝💝💝

lub dołączając do charytatywnych Rolki Reggae Licytacji:
facebook.com/groups/RolkiReggaeLicytacje

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na stronie http://rolkireggae.pl/

 

Materiał: Bartłomiej Dwornik http://rolkireggae.pl/

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.