Obchody 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku w Białej Podlaskiej.

We wtorkowe popołudnie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej otwarto wystawę upamiętniającą wolne wybory pt: „4 czerwca1989r.”

Uroczystościom przewodniczył Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Romanowski, który podkreślił:

„Wybory 4 czerwca 1989r. i wydarzenia z nimi związane były jedne z najważniejszych w historii Polski i nie ulega wątpliwości, że przyczyniły się do odzyskania niepodległości, suwerenności, wprowadzenia w Polsce systemu demokratycznego, wolności słowa.”

Na uroczystość przybyła bialska młodzież. Miała ona okazje posłuchać wspomnień osób, które przeżyły to wydarzenie. Swoimi refleksjami podzielili się Czcigodni Goście m.in.Pan Senator Mieczysław Trochimiuk, Pani Elżbieta Chaberska, Pani Joanna Marchel, Pan Ryszard Gałązka, Pan Jan Polkowski, Pan Józef Szeptycki.

W uczczenie 30. rocznicy wyborów włączyły się bialskie szkoły. Rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną „Wolność to wybór”, zorganizowany przez grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej.

Główną nagrodę w konkursie otrzymała Łucja Jaszczuk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Królowej Jadwigi. Jej multimedialne dzieło mogli podziwiać wszyscy zgromadzeni na uroczystości.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia. Otrzymali je:

– Dominika Kulicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Lotników Podlasia;

– Jakub Pawluczuk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski;

– Gabriela Wyżykowska, uczennica Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi;

– Krzysztof Wójcik, uczen Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego;

– Antoni Sacewicz , uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej.

Przypominamy, że 7 czerwca 2019r. o godz. 18.00 w ramach miejskich obchodów 30. rocznicy wyborów odbędzie się „Koncert Wolności” na Placu Wolności, zaś 8 czerwca Mecz Charytatywny „30- latkowie kontra reszta miasta.”

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.