Zakończenie Misji Świętych w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej – Pożegnanie Świętych Znaków.

Główna uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar Kościoła i Misji z obrzędem misyjnego błogosławieństwa dzieci odbyła się w niedzielę 19 maja 2019r.

Po Mszy Świętej dokonano poświęcenia Krzyża Misyjnego.

Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie Kopii Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwii Męczenników Podlaskich.

Czas Misji Świętych ubogacony był obfitującymi w głębokie treści katechezami misyjnymi, uroczystą celebracją Eucharystii i Sakramentu pokuty i pojednania, modlitwami: o przebłaganie za grzechy i modlitwą o uzdrowienie.

Każdy wierny podczas Misji miał możliwość wyrzec się zła oraz obrać na nowo Jezusa za Pana i Zbawiciela swojego życia.

Droga krzyżowa ulicami miasta: Kościelną, Łomaską, Żwirki i Wigury i Długą zgromadziła rzesze wiernych. Krzyż podczas modlitwy niosły określone grupy osób: ojcowie, matki, kapłani, siostry zakonne, członkowie wspólnot parafialnych, ministranci i dzieci.

Na uwagę zasługuje czwartkowy wieczór, w którym swoje świadectwo wiary wygłosił Dariusz Kowalski, aktor najbardziej znany z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”.

Zapewne wszystkim w serca zapadły słowa Księży Misjonarzy – „Czas misji teraz się nie kończy, tak naprawdę dopiero zaczyna się w naszych sercach”.

Zobacz także:

Wywiad z ks. Przemysławem Radomyskim – duszpasterzem akademickim z Siedlec, który wraz z ks. Tomaszem Małkińskim prowadził Misje Ewangelizacyjne w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej.

Wyjątkowe Misje Ewangelizacyjne w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Drogi Krzyżowej.

Przybycie Świętych Znaków: Kopii Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwii Męczenników Podlaskich – Misje Święte w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej.

Author: Anna Cieślicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.