Jubileusz 60-lecia pracy literackiej Ryszarda Kornackiego

25 maja (sobota) o godz. 17:00 w holu Kina “Sława” w Międzyrzecu Podlaskim (ul. Warszawska 37) odbędzie się Jubileusz 60-lecia pracy literackiej Ryszarda Kornackiego.

Ryszard Kornacki – polski pedagog, poeta, prozaik, publicysta.

Po studiach polonistycznych na UMCS w Lublinie rozpoczął pracę pedagogiczną. Od 1962 roku mieszka i pracuje w Międzyrzecu Podlaskim. Od 1977 roku członek lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Debiutował w 1959 roku jako poeta ma łamach Kultury i Życia. Publikuje liryki, wiersze dla dzieci, opowiadania, aforyzmy i artykuły w czasopismach społeczno-kulturalnych, na antenie Polskiego Radia i telewizji. Jest współautorem antologii i almanachów, laureatem 16 ogólnopolskich konkursów poetyckich np. Łódzkiej Wiosny Poezji, Czerwonej Róży, konkursu O Złotą Lampkę Górniczą.

Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Czechowicza (1976, 1987). Jest również laureatem Honorowej Nagrody im. dr Józefa Dietla. Twórca i wieloletni prezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego w Międzyrzecu Podlaskim i wiceprezes ds. wydawniczych Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Redaktor „Rocznika Międzyrzeckiego”. edytor i redaktor tomików poetyckich młodych twórców. Pomysłodawca i współtwórca Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Materiał / plakat: MOK Międzyrzec Podlaski

Tekst: Wikipedia

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.