Poseł Marcin Duszek wsparł budowę Rodzinnego Domu

17 maja na Rynku Głównym w Zamościu został rozegrany I Integracyjny Bieg ”Krok za krokiem”. Sportową rywalizację poprzedziło stworzenie muralu na jednej ze ścian rozpoczętej budowy Rodzinnego Domu przy ul. Kresowej, który buduje Stowarzyszenie Krok za krokiem w Zamościu.

Na zaproszenie Pani Prezes Stowarzyszenia Marii Król odpowiedział: Poseł na Sejm RP Marcin Duszek, który w imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego odczytał list skierowany do organizatorów akcji oraz mieszkańców Zamościa; Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Zamość.

Przed oficjalnymi uroczystościami na Rynku, goście stworzyli mural na jednej ze ścian rozpoczętej budowy Domu Rodzinnego, składając swoje podpisy.

-Szczególne wyrazu wdzięczności i uznania chciałbym przekazać Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem”, które od blisko trzech dekad wspiera Zamojszczyznę w swoich działaniach – napisał w liście odczytanym przez Posła Duszka Pan Premier.

-Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają tę budowę od samego początku. Taką osobą jest niewątpliwie Pani Prezes Maria Król, która z ogromną pasją realizuje tę cenną inicjatywę. Cieszę się, że Pani Maria może liczyć na Państwa wsparcie przy budowie tak wspaniałego ośrodka – powiedział Poseł Marcin Duszek.

Dużym zaskoczeniem było przeznaczenie przez kandydata do Europarlamentu – Posła Marcina Duszka Narodowego Programu – książki, którą w ławach sejmowych czytał Pan Prezes Jarosław Kaczyński ze specjalną dedykacją dla darczyńcy. Dochód zostanie przekazany na rzecz budowy Rodzinnego Domu, kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób
z niepełnosprawnościami.

Mam nadzieję, że książka zostanie wylicytowana za jak najwyższą sumę. Zwłaszcza, że inicjatywa jest szczególnie ważna, zarówno dla Pana Premiera, jak i Pana Prezesa – przyznał Poseł.

W lutym zamkniemy budowę. Na chwilę obecną brakuje miliona złotych. Brakuje też oczywiście na sprzęt, ale będziemy pomału go gromadzić. Nie musimy mieć od razu luksusów, byle zacząć żyć – powiedziała w piątek Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.