Policjanci na miejskich obchodach Święta 34 Pułku Piechoty

12 maja bialscy policjanci uczestniczyli w Miejskich Obchodach Święta 34 Pułku Piechoty. Poza udziałem w uroczystościach pod pomnikiem Pułku, policjanci przygotowali swoje stoisko na pikniku służb mundurowych.  

Można tam było obejrzeć sprzęt i umundurowanie funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się wiele na temat przyjęcia do służby w naszej formacji. Dla najmłodszych uczestników przygotowany był konkurs plastyczny z nagrodami.

12 maja bialscy policjanci uczestniczyli w Miejskich Obchodach Święta 34 Pułku Piechoty, który przed laty, stacjonował w naszym mieście i bardzo się zasłużył dla jego rozwoju. W tegorocznych uroczystościach organizowanych przez Urząd Miasta oraz Bialskie Centrum Kultury, policjantów reprezentował Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej,  mł. insp. Grzegorz Pietrusik, który podczas uroczystości uhonorowany został Brązowym Medalem za Zasługi dla obronności Kraju. Odznaczenie wręczył Komendant WKU w Białej Podlaskiej ppłk Artur Łojek.

Komenda wystawiła także poczet sztandarowy. Policjanci bialskiej jednostki jak zwykle zabezpieczali imprezę, ale również bardzo aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym z okazji tego święta pikniku służb mundurowych.

Na przygotowanym przez funkcjonariuszy stoisku można było obejrzeć m.in.: sprzęt taktyczny: kamizelki kuloodporne, kamizelki taktyczne, najlżejszy hełm kuloodporny na świecie P-500. Nie zabrakło również broni którą na co dzień posługują się bialscy stróże prawa, m.in.: PM 98, Mossberg czy KBK AK. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji kom. Mariusz Kononiuk odpowiadał chętnym na wszystkie pytania dotyczące „eksponatów” przygotowanych na stoisku.

Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie wsiadali też za kierownicę radiowozu, by zrobić pamiątkowe zdjęcie jak też przymierzali inne policyjne „gadżety”. Bialscy funkcjonariusze chętnie odpowiadali też na pytania dotyczące zasad doboru do służby i warunkach jakie należy spełnić, by w przyszłości zasilić szeregi naszej formacji. Podczas imprezy odbył się również konkurs plastyczny dotyczący służb mundurowych.

Na przygotowanym stoisku można było również oznakować rower. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, a uczestnicy imprezy chętnie do niego powracali.

 

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.