Władze miasta nie znają protokołu dyplomatycznego

W ostatnim numerze tygodnika Podlasiak czytaliśmy o zamieszaniu, które miało miejsce w Międzyrzecu Podlaskim podczas uroczystości 3 majowych przy pomniku Bohaterów Miasta. Jak napisał tygodnik: Poseł Marcin Duszek złamał wieloletnią tradycję, ustawiając się z delegacją w pierwszym szeregu, tuż przed Burmistrzem Miasta. Jak naprawdę wyglądała rozdmuchana historia?

Na początku należy wyjaśnić, że precedencja (zasada pierwszeństwa stanowisk) jest jasno określona i oczywistym jest, że w przypadku obchodów miejskich, osoba piastująca najwyższe stanowisko państwowe, w tym przypadku – Poseł, powinna znaleźć się na początku delegacji. Władze miasta jednak stale o tym zapominają, ustawiając się podczas każdych uroczystości bez względu na ich wagę na samym przodzie.

Sytuacja, która miała miejsce jest nadzwyczaj żenująca. Nieważne jest to, że różnimy się poglądami i barwami partyjnymi, kultura i etykieta nakazuje określone zachowanie się, które we wszystkich innych miastach i podczas innych uroczystości jest zachowana, niestety w Międzyrzecu wciąż jeszcze jej brakuje – powiedział Poseł Marcin Duszek.

-Pomijam fakt stałej nieprzychylności władz Platformy Obywatelskiej, czy też Koalicji w Międzyrzecu, która zabrania udziału jednostkom Straży Pożarnej udziału w organizowanym przeze mnie pikniku wojskowym czy nie wydaje pozwolenia na umieszczenie plakatów informacyjnych w miejskich ekspozytorach. To dowodzi, jak marginalnie włodarze miasta traktują cenne patriotyczne inicjatywy. Przytoczone w tygodniku wypowiedzi Pana Litwiniuka dowodzą o jego bezczelności. Po pierwsze w biurze poselskim nie ma takiego stanowiska jak sekretarka, a Pani Magdalena Zaniewicz jest dyrektorem mojego biura poselskiego. Dziennikarze, nawet lokalnego tygodnika powinni sprawdzać informacje, które umieszczają, czy też weryfikować przekazywane teksty – kontynuuje Poseł.

-Jedynymi osobami, które podczas tej sytuacji wykrzykiwały był pan Przemysław Litwiniuk i Pan Marek Sulima, którzy w niewybrednych słowach przekazali Posłowi, aby udał się na koniec delegacji – powiedziała Magdalena Zaniewicz – dyrektor biura poselskiego.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Międzyrzecu Podlaskim nie znają podstaw protokołu dyplomatycznego. Jeżeli poseł uczestniczy w tak ważnych uroczystościach, zawsze ustawia się pierwszy, później są przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i kolejne delegacje. W Międzyrzecu natomiast ustawia się na przedzie burmistrz i jego koledzy z PSL. Dodatkowo chciałbym przypomnieć dziennikarzom Podlasiaka, że jeśli proszą Posła o komentarz, to nie jest to „żalenie się”, a przytoczona wypowiedź – zakończył Poseł Duszek.

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

1 thought on “Władze miasta nie znają protokołu dyplomatycznego

  1. No dlaczego od razu wszystkich dziennikarzy do jednego wora (że się żali). Ktoś przecież podpisał się pod tym tekstem z imienia i nazwiska. Podobnie jak powinien podpisać się i tu, bo można podejrzewać że pan poseł sam napisał artykuł o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.