„Obudź w dziecku myśl techniczną” – piknik rodzinny w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Szkoła zorganizowała niecodzienne atrakcje dla dzieci – gry i zabawy promujące rozwój umiejętności technicznych oraz konkurencje sportowe.

A to wszystko z okazji piętnastej rocznicy wkroczenia Polski do Unii Europejskiej. Dyrektor Szkoły Pan mgr inż. Ryszard Dołęga udzielił wywiadu dla naszego portalu. W rozmowie podkreślił, jak istotne dla szkoły jest pozyskiwanie unijnych środków, a następnie opowiedział o zorganizowanym dla dzieci pikniku: „Podjęliśmy się tej akcji, ponieważ nasza szkoła jest przodująca w wykorzystaniu funduszy unijnych. W tej chwili w szkole realizowane są 3 projekty unijne. Dwa projekty są realizowane przez Urząd Miasta. Mamy również własny projekt pod nazwą „Fachowcy z Brzeskiej”. Podkreślę jeszcze raz, że jesteśmy traktowani jako liderzy, jeśli chodzi o korzystanie z funduszy unijnych i w ramach projektów pozyskaliśmy dla szkoły ok. 6 mln zł. Są to bardzo duże środki, ale jak wiadomo kształcenie techniczne wymaga bardzo dużych nakładów finansowych i nie ukrywam, że jest to podstawowy sposób pozyskania nowoczesnego sprzętu, przy którym mogą kształcić się nasi fachowcy. Zaplanowaliśmy na dzisiaj piknik rodzinny pod hasłem „Obudź w dziecku myśl techniczną” – z tej racji, że jesteśmy szkołą techniczną i pozyskujemy środki unijne. Zrodził się pomysł, żeby już od najmłodszych lat zainteresować kształceniem technicznym. W związku z tym zorganizowaliśmy dzisiaj dzieciom atrakcje przede wszystkim techniczne. Nauczyciele przedmiotów zawodowych przygotowali konkursy techniczne z elektrotechniki, mechatroniki, cyfrowych procesów graficznych, a także branży pojazdów samochodowych i innych, w zakresie których kształcimy tutaj, u nas w szkole. Oczywiście dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim otrzymaliśmy mnóstwo nagród, w związku z tym za każdy udział w konkursie dziecko dostaje nagrodę”.

Piknikowa sobota upłynęła w bardzo radosnej i przyjemnej atmosferze, a radość na twarzach dzieci i dorosłych świadczyła, że impreza była udana.

 

 

 

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.