„Myśl przyszłościowo – żyj zdrowo” – to hasło tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Akcja prowadzona w Szpitalu dotyczyła nie tylko projektów unijnych, z których korzysta placówka, ale również promocji zdrowia.

Każdy, kto przyszedł dziś do Szpitala, mógł uzyskać informacje na temat badań przesiewowych z zakresu mammografii, cytologii oraz kolonoskopii, a także zapisać się na takie badania. Dla pacjentów z chorobami serca i ich bliskich zorganizowano konsultacje z diabetykiem i udzielano porad, jak żyć, by dłużej cieszyć się zdrowiem.

„Promujemy dzisiaj naszą Akademię Zdrowego Serca – podkreśliła dr n. med. Joanna Kozłowiec, Zastępca Dyrektora do Spraw Rozwoju Szpitala. Wiemy że ostre zespoły wieńcowe to choroba cywilizacyjna współczesnego świata. Warto więc wcześniej zareagować i warto wiedzieć, jak po doświadczeniu ostrej choroby wieńcowej wrócić do normalnego życia. Trzeba powiedzieć, że grupa wiekowa osób, które chorują na serce obniża się. Często są to ludzie młodzi, którzy po prostu powinni wrócić jak najbardziej sprawni do swojego codziennego życia. Również programy promocyjne dotyczące mammografii, kolonoskopii czy cytologii to tematy bardzo ważne. Wzrasta zachorowalność na nowotwory jelita grubego, więc zachęcamy do skorzystania z naszej oferty badań. Warto zaznaczyć, iż rak piersi czy szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium daje w tej chwili możliwość nawet stuprocentowego wyleczenia, dlatego ta profilaktyka jest bardzo ważna i do skorzystania z niej zapraszamy”.

Szpital promował Szkołę Rodzenia „Akademię Narodzin”. „Na uwagę zasługuje fakt, że w naszej placówce dostępne jest mobilne KTG – podkreśliła Pani Kozłowiec – które przyszła mama może wypożyczyć sobie do domu. Będąc w dowolnym miejscu i czasie może podłączyć sobie taki aparat, który jest łatwy w obsłudze i wykonać badanie. Wyniki są przesyłane internetowo do specjalistów i wtedy pacjentka otrzymuje informacje, że nic złego nie dzieje się z dzieckiem i wszystko jest w porządku, albo będzie sugestia, że powinna zgłosić się do specjalisty. Cieszymy się, że jest takie duże zainteresowanie badaniem, które zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfort ciężarnych kobiet”.

W trakcie wydarzenia można było wykonać darmowe badania poziomu cukru we krwi, cholesterolu, a także zmierzyć ciśnienie krwi i obliczyć swój wskaźnik BMI.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.