Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej.

„W dniu dzisiejszym, tj. 10 maja, połączyliśmy dwie imprezy: jest to dzień otwarty naszej szkoły Medyka, który prezentuje swoją ofertę edukacyjną oraz włączyliśmy się w Ogólnopolskie Obchody Dni Funduszy Europejskich. Z tego tytułu przygotowaliśmy szereg atrakcji dla osób odwiedzających. Atrakcje są skierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych”- zapewniła Pani Agnieszka Kondraszuk, koordynatorka wydarzenia.

Dzieciom szkoła zorganizowała m.in. kurs pierwszej pomocy, który pokazał, jak zachować się w rożnych nietypowych sytuacjach typu: rozbite kolano, skręcona ręka, utrata przytomności. Dzieci mogły również skorzystać z warsztatów, które prowadziły słuchaczki z kierunku – higienistka stomatologiczna – pod tytułem „Żeby zdrowe ząbki mieć”. Maluchy uczyły się prawidłowo szczotkować zęby, dbać o higienę jamy ustnej, poznały dietę, która wpływa na to, aby zęby były zdrowe, lśniące i białe. Mogły również ułożyć prawidłowo piramidę żywienia. Ponadto brały udział w licznych zabawach i grach sportowych w plenerze.

Dla starszych osób zorganizowano warsztaty: „Między nami nie ma chemii”, „Kolorowy zawrót głowy w gabinecie kosmetycznym”, warsztaty tapingu rehabilitacyjnego, rozluźnienia mięśniowo – powięziowego obręczy barkowej i karku. „W gabinecie kosmetycznym zaprezentowano sprzęt, dzięki któremu prowadzone są zajęcia w szkole. Była też możliwość skorzystania z pokazowych zabiegów i stworzenia naturalnych prostych kosmetyków, takich bez użycia chemii, np. wykorzystanie fusów kawy do pillingu. Dla osób, które mają zdolności plastyczne szkoła zorganizowała również warsztaty zdobienia metodą decoupage. Metoda ta – zaznaczyła Pani Agnieszka – jest wykorzystywana na kierunku terapii zajęciowej”. Można było więc popróbować swoich sił i rozwinąć artystyczne zdolności.

W szkole zorganizowano również warsztaty z zakresu masażu oraz wykład na temat metody Vojty. Jak zapewniła koordynatorka wydarzenia – „Jest to metoda usprawniania zarówno dorosłych jak i dzieci. W szeregach nauczycieli jest pani Anna Lipka, która ukończyła tę certyfikowaną metodę. Warsztaty z rozluźnienia obręczy barkowej i karku poprowadził pan Łukasz Wróbel. Warsztaty te pokazały, jakie są zajęcia na kierunku technik – masażysta. Skierowane zostały do obecnych studentów fizjoterapii, którzy mogą skorzystać z naszej oferty edukacyjnej i u nas uzupełniać kształcenie, ale też do osób całkowicie z zewnątrz, które zastanawiają się, jaką ścieżkę kariery wybrać dla siebie”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.