Leszek i Mikołaj Korpyszowie ustanowili gitarowy rekord Guinnessa

1 maja o godz. 16.00 na wrocławskim rynku po raz kolejny odbyła się próba bicia rekordu świata w ilości osób wspólnie grających „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.

I była to próba udana. Zagrały razem 7423 osoby, które wcześniej musiały się zarejestrować i posiadać instrument – gitara klasyczna, elektryczna, basowa, ukulele.
Wśród rekordzistów znaleźli się mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego: Leszek Korpysz (Black Orange, Zjednoczeni w Duchu) oraz Mikołaj Korpysz (Hard Gok, Zjednoczeni w  Duchu).
„Oprócz tego, że była wspaniała atmosfera, to bardzo podobało mi się, że Leszek Cichoński – wrocławski gitarzysta, ojciec chrzestny  i organizator tego przedsięwzięcia od 2003 roku postanowił zmienić tekst piosenki „Hey Joe” w trzeciej zwrotce. Bohater utworu Joe nie strzela do swojej żony tylko wyrzuca rewolwer i mówi, że idzie po kwiaty dla swojej żony ponieważ właśnie urodził mu się trzeci syn. I to jest pozytywny przekaz tej muzyki płynący z wrocławskiej sceny na cały świat,  czyli wiara, nadzieja, miłość” – powiedział Leszek Korpysz.
Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 roku i wówczas zgromadziła 588 gitarzystów.
Materiał: Leszek Korpysz

Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.