Plac Wolności wypełnił się kolorowymi stoiskami

W sobotę 13 kwietnia 2019r na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się Jarmark Wielkanocny. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem!

Jak co roku w okresie przedświątecznym, tłumy zwiedzających przyciągnął do centrum miasta Jarmark Wielkanocny. To niezwykle piękne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w naszym mieście, przyciągnęło ogromne rzesze ludzi. Sprzedających i kupujących pomimo niezbyt ciepłej pogody było wielu. W tym roku na Jarmarku swoje wyroby zaprezentowało około 70 wystawców.

Oprócz wielkanocnych zakupów uczestnicy Jarmarku mogli posłuchać koncertu kapel i zespołów ludowych. Na scenie wystąpili wspaniali wykonawcy,którzy w pięknych strojach przypominali wszystkim znane, tradycyjne pieśni ludowe. Jako pierwsza wystąpiła Kapela Ludowa Zdzisława Marczuka z Zakalinek wraz z Oliwią Spychel. Swoim śpiewem zachwycały „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa, a także Kapela Ludowa „Podlasiacy” z Bialskiego Centrum Kultury pod okiem Andrzeja Karasia.
Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia był Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, a także Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Imprezę prowadzili: pani Małgorzata Rafał i pan Bartek Sawicki.

Podczas tegorocznego Jarmarku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na Wielkanocną Kartę Świąteczną. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, pomimo że organizowany był  po raz pierwszy. Komisja, w składzie: pan Marek Jędrych i pan Mieczysław Skalimowski, po obejrzeniu 27 prac przyznała nagrody:
– w kategorii uczniów gimnazjum i klas VII i VIII szkoły podstawowej dla: Julii Koziak, Magdaleny Kaczmarek i Weroniki Chwaluk.
– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych dla: Moniki Kosieradzkiej, Dominiki Walasek , Moniki Antonowicz.
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Hryciuk, Anna Lewik, Maksymilian Lewczuk, Zofia Nedokopino.

Bialskie Centrum Kultury było organizatorem warsztatów wykonywania pisanek wielkanocnych. Warsztaty odbywały się pod okiem pani Zofii Bobryckiej, twórczyni ludowej z Romanowa.
Wzięły w nich udział dzieci z naszego miasta, działające w kole plastycznym „Kreska” i „Gwasz”.
Wszystkie prace pokonkursowe: pisanki oraz karty świąteczne można było obejrzeć na wystawie w namiocie Bialskiego Centrum Kultury, tuż przy scenie.
Kolejną atrakcją Jarmarku było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Palmę Wielkanocną. W konkursie wzięły udział: osoby indywidualne, grupy zorganizowane oraz wystawcy.
W kategorii osoby indywidualne pierwsze miejsce zajęła pani Renata Czemierowska, drugie miejsce przypadło pani Walentynie Kiczko, natomiast trzecie miejsce zajęła pani Kornelia
Filipiuk.

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.