Odpowiedzą za pobicie

Za pobicie odpowiedzą czterej mieszkańcy powiatu łosickiego, którzy bez powodu zaatakowali osoby, siedzące wcześniej obok nich w jednym z bialskich lokali. Pomimo, iż sprawcy zbiegli  z miejsca zdarzenia szybko  zostali namierzeni przez bialskich policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani.  Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że pokrzywdzeni kilkukrotnie spojrzeli na nic podczas pobytu w pubie. Za przestępstwo to grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie miasta. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o pobiciu kilku osób na terenie parkingu przy ul. Bieńkowskiego. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że trzech pokrzywdzonych wyszło z jednego z bialskich lokali. Za nimi bez żadnego powodu wybiegli też sprawcy, którzy już na terenie parkingu zaczęli bić i kopać ich po całym ciele. Pokrzywdzeni oświadczyli, że nie znali napastników ani też powodu ich zachowania.  

W trakcie wykonywanych czynności, dzięki pomocy świadka zdarzenia, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia pozostałych osób podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Trzej mężczyźni w wieku 19-27 lat również mieszkańcy powiatu łosickiego zatrzymani zostali do wyjaśnienia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że tego wieczoru siedzieli z pokrzywdzonymi przy sąsiednich stolikach i Ci kilkukrotnie na nich spojrzeli. To właśnie sprowokować miało sprawców do dalszych działań. O losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za przestępstwo to grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Barbara Salczyńska-Pyrchla / KMP Biała Podlaska

Author: Redakcja

email: duchwschodu@gmail.com tel: 519-529-144

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.